STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

jest to dział stomatologii zajmujący się głównie leczeniem próchnicy zębów. 

Jest to choroba twardych tkanek zębów, powodująca powstawanie ubytków. Próchnica nieleczona powoduje stany zapalne miazgi i tkanek okołowierzchołkowych.

Leczenie zachowawcze polega na oczyszczeniu powstałych ubytków z tkanek zniszczonych przez próchnicę i wypełnieniem ich materiałem, który w estetyczny i funkcjonalny sposób odbuduje twarde tkanki zęba.

Obecnie najczęściej stosowanymi materiałami są kompozyty światłoutwardzalne. Ich bogata kolorystyka pozwala na dopasowanie do koloru zęba, a struktura jest bardzo zbliżona do budowy zębów.

W naszym gabinecie stosujemy kompozyty najwyższej jakości, z nanowypełniaczami, pozwalające uzyskać wysokoestetyuzny efekt, tak istotny w przypadku rekonstrukcji w odcinkach przednich. Materiały te mają identyczny współczynnik załamania światła jak szkliwo naturalne. Ta cecha pozwala tworzyć niewidzialną granicę przejścia przy maksymalnie oszczędnej preparacji. Istnieje możliwość zastosowania kompozytów bez żywicy Bis-gma, które są całkowicie bezpieczne.

Leczenie to może być całkowicie bezbolesne, dzięki zastosowaniu miejscowo działających środków znieczulających o wysokiej skuteczności.