IMPLANTY

Implant to specjalnie wykonany, zwykle z tytanu, sztuczny korzeń zęba, zastępujący usunięty lub utracony wcześniej korzeń naturalny. Implant stomatologiczny umożliwia zamocowanie nowej korony zębowej na miejscu utraconego zęba. Stomatologiczny implant zębowy umieszczany jest w kości wyrostka zębowego poprzez wkręcenie. Korona sztucznego zęba mocowana jest na stałe i dobierana kolorem i teksturą do pozostałych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty stomatologiczne mogą zastępować pojedyncze zęby, a także całe łuki zębowe.
W naszym gabinecie istnieje możliwość uzupełnienia braków pojedynczych zębów za pomocą implantów,  lub bardziej rozległych ubytków za pomocą mostów na implantach. Takie uzupełnienie pozwala zachować bez ingerencji sąsiednie zęby unikając szlifowania ich w celu wykonania mostów.

Istnieje także możliwość całkowitej rekonstrukcji uzębienia nawet w jeden dzień! Jest możliwe wykonanie usupełnień tzw. over denture na implantach-stałych uzupełnień protetycznych. O szczegóły pytaj w gabinecie.