ORTODONCJA

to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ponad 80% wszystkich wad zgryzu, to wady o charakterze nabytym i powstają w ciągu kilku pierwszych lat życia. Ssanie kciuka, nieprawidłowy smoczek, oddychanie przez usta (przerost migdałka gardłowego), wada postawy - wszystko to prowadzi do nieprawidłowości zgryzowych.

W naszym gabinecie prowadzimy kompleksowe leczenie ortodontyczne z zastosowaniem aparatów ruchomych, stałych metalowych i kosmetycznych.

W procesie leczenia stosujemy metody bezekstrakcyjne tzn.bez usuwania zdrowych zębów.

Aparaty ruchome są aparatami wyjmowanymi i są stosowane w leczeniu zaburzeń czynnościowych i kostnych.W zależności od stopnia zaburzeń i czasu, w którym pacjent stosuje aparat, czas leczenia jest zmienny.

Aparaty stałe są zamocowane na stałe na zębach pacjenta. Mogą być metalowe lub kosmetyczne (białe lub przezroczyste), tradycyjne z ligaturkami lub bezligaturowe ( najnowocześniejsze na rynku).

Końcowym etapem leczenia ortodontycznego jest faza retencyjna.Wówczas pacjent nosi aparat retencyjny w celu utrzymania efektu leczenia.

Każde leczenie jest poprzedzone wnikliwą analizą przypadku i omówieniem z pacjentem proponowanych metod leczenia.

Nasz gabinet posiada licencję na wykonywanie aparatów epigenetycznych tzw. "Homeoblock" jedne z najnowocześniejszych na rynku (umożliwiających "odmłodzenie" twarzy pacjenta).